fbpx

Intravenous Therapy

İntravenöz Vitamin ve Mineral Terapi Nedir?
İntravenöz terapi (IV terapi), kan dolaşımına doğrudan infüzyon ile, besinleri vücut doku ve hücrelerine iletmenin güvenli ve etkin bir yoludur. IV terapi, oral yolla sağlanamayan kan konsantrasyonlarını alarak, düşük besin seviyelerinin düzeltilmesine yardımcı olur. Vücut tarafından hemen farkedildiğinden, vitamin ve minerallerin oral dozlarında görülebilecek ishal, mide yanması vs. gibi potansiyel yan etkiler olmaz.

İntravenöz Vitamin ve Mineral Terapi nasıl yapılır?
İntravenöz terapi, vitamin ve mineral solüsyonlarının koldaki damarlara enjekte edilmesini kapsar. Damara yapılan direkt enjeksiyon, güçlü bir sevk ve emilim sağlar. Vitamin ya da besinlerin oral yolla tüketimi, hücrelere sadece %10-25 gibi bir yarar sağlarken, IV terapi, %100’lük bir yarar sağlar. İntravenöz sistem, kronik hastalıklar ve/veya sorunlu gastrointestinal sisteme sahip insanlarda özellikle önemlidir. Besinleri absorbe etmede sorun yaşayanlar, kronik yorgunluk tanısı konmuş olanlar, fibromiyalji, bağışıklık eksiklikleri ve diğer kronik rahatsızlıklar, bu tarz bir terapiye en çok gereksinimi olan hastalar arasında sayılabilir.

Brain Diseases to be Treated

Are you ready for treatment?

Make an appointment

INCA Clinic

Our assistants will reach you to clarify the details of the appointment. Your appointment will not be finalized until the date and time are clarified by calling you by phone.

You can read our Clarification Text on the Protection of Personal Data Law No. 6698 here.
You can read our Clarification Text on the Protection of Personal Data Law No. 6698 here.